Misia na Ukrajine - leto 2010

Zdravím všetkých bývalých a aj potencionalnych účastníkov Misie na Ukrajine.

Srdečne vás pozývame, aby ste sa zúčastnili ďalšieho letného podujatia, ktoré sme nazvali "Krátkodobý misijný pobyt" (KMP). Dôvodom je to, že Ukrajina nemusí byť našou jedinou destináciou.

Náplňou tejto služby je pomoc lokálnym zborom (napr. na Ukrajine) v praktickej potrebe (stavba modlitebne) a zároveň sa zapojiť do ich evanjelizačnej služby v obci.

V tento rok plánujeme vyslať dva tímy, ktoré pôjdu do dvoch rozdielnych lokalít. Závisí to však aj od počtu prihlásených záujemcov.

Termín KMP sme stanovili na začiatok leta, teda 1. - 9. júl. Súčasťou misijného pobytu sú dve prípravné stretnutia. Tie sa uskutočnia v nasledovných termínoch:  

1.) 12.-14.3. (CB Michalovce )
2.) 11.-13.6. (CB Hermanovce)

Cena misijného pobytu v minulom roku činila 80 EUR na osobu (vrátane cestovného, stravy a poistenia). Ak by sa nevyskytli vážne dôvody, zostaneme na tejto výške aj v lete 2010. Číslo účtu, na ktorý sa môžu posielať príspevky účastníkov, alebo dary sponzorov upresníme po konzultácii s Evanjelizačným odborom pri Rade Cirkvi bratskej a dáme vám to včas vedieť.

Spodná veková hranica účastníkov je 15 rokov. Hľadáme aj starších a skúsenejších pracovníkov, odborníkov v stavebnom odbore.

Ak mate záujem obetovať toto leto nejaké dni misii na Ukrajine, tak sa prosím nahláste na emailovú adresu  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. do 27.2.!

Dovoľte, aby sme zdôraznili, že včasné nahlásenie sa nám pomáha pripravovať misijné pobyty. Tiež by sme vám radi odporučili, že ak ste si nie istí, či naozaj v lete pôjdete, ale radi by ste to skúsili, lepšie je "prihlásiť sa a potom neísť", ako "neprihlásiť sa a potom sa na poslednú chvíľu chcieť ísť". Účastníkom misie sa stávate tým, že sa zúčastníte našich prípravných stretnutí, ktoré pokladáme za veľmi dôležité.

Ak je toto váš prvý misijný pobyt v zahraničí, napíšte prosíme do mailu svoje krátke svedectvo a dôvod, prečo ste sa rozhodli pre tento druh služby.

viac info nájdete na www.misiaua.webnode.sk

Prajem prijemné zimné dni a jasné počutie Božieho hlasu v rozhodovaní :)

Za prípravný tím KMP

marek jurco