Krátkodobé misijné pobyty 2014

Zdravíme všetkých - bývalých a aj nových účastníkov KMP!

 

Srdečne vás pozývame, aby ste sa zúčastnili ďalšieho letného podujatia, ktoré nazývame "Krátkodobý misijný pobyt" (KMP). Ako všetci viete, Ukrajina sa stala „horúcou pôdou“. Sme si vedomí toho, že sa do leta môže veľa zmeniť, no napriek tomu tam chceme plánovať pobyty aj v tomto roku. Okrem Ukrajiny sme dostali pozvanie aj na ďalšie zaujímavé destinácie (vrátane Slovenska). Na leto 2014 pripravujeme tieto misijné pobyty:

  1. Mukačevo (Zbor Evanjelickej cirkvi baptistickej) - táto destinácia je už mnohým známa. Súčasťou misijného pobytu sú dokončovacie práce na stavbe novej modlitebne, zároveň misijná práca s deťmi a mladými ľuďmi z okolia. Ubytovanie je v rodinách. Termín pobytu je 19. – 29.8., cena na osobu je 80,00 EUR.

  2. Tjačev (Zbor Evanjelickej cirkvi baptistickej) - tamojší zbor (cca 50 ľudí) postavil novú modlitebňu a v lete plánuje uskutočniť denný misijný tábor pre deti. Pastor by rád prijal skupinu ľudí, ochotných slúžiť deťom a mladým ľuďom. Ubytovanie v rodinách. Termín pobytu je 19. – 29.8., cena na osobu je 80,00 EUR.

  3. Glasgow (Free church of Scotland) - tento zbor sa venuje Rómskym prisťahovalcom zo Slovenska. Už druhý rok tam slúži Mária Jurčová z CB Prešov. Organizujú kluby pre deti a dospelých, rómske bohoslužby a rôzne iné aktivity. Chceme vyslať tím (max. 8 ľudí), ktorý by bol zameraný na evanjelizáciu miestnych Rómov. Ubytovanie a stravu zabezpečuje zbor.Termín pobytu je 9. – 19.8., odhadovaná cena na osobu je 180 EUR (závisí od ceny letenky). Vek účastníka (18 a viac), hra na hudobnom nástroji vítaná, znalosť angličtiny nie je nevyhnutná (Rómčina vítaná).

  4. Evanjelizácia v rómskych osadách - pripravujeme denné misijné aktivity v obciach Rokycany, Hlinné, Lesíček (prípadne i ďalšie) zamerané na zvestovanie evanjelia mladým Rómom. Hľadáme 5 – 6 spolupracovníkov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do spevu, svedectiev, pripravovať hry a nadväzovať kontakty s mladými Rómami. Termín 18. – 24.8., cena 50,- EUR

  5. Kazachstan – predbežná destinácia – babtistická cirkev na Ukrajine plánuje do Kazachstanu vyslať 2 misijné tímy. Jeden tím by bol zmiešaný (UA + SK). Práca je zameraná na pomoc maličkým baptistickým spoločenstvám v misijnej službe okoliu. Náboženská príslušnosť v Kazachstane je nasledovná – moslimovia 60%, kresťania 25% (tradičné kresťanstvo). Podmienka účasti je dobrá znalosť ruštiny, ochota venovať tejto akcii 3 týždne a vybavenie víza. Predbežný termín – júl, cena sa odvíja hlavne od ceny letenky (Kyjev – Astana ) + 500 USD (ďalšie náklady a pomoc miestnym).

Súčasťou misijného pobytu sú prípravné stretnutia, ktoré sa uskutočnia v týchto termínoch: 1.) 9. – 10.5. v Prešove a 2.) 13. - 14. 6. v Hermanovciach nad Topľou. Každý účastník sa musí zúčastniť všetkých prípravných stretnutí (výnimky sú ojedinelé). Upozorňujeme záujemcov, že minimálny vek účastníka je 17 rokov.

Prosíme, aby ste zvážili všetky možnosti, modlili sa za to a prihlásili sa čím skôr. Konečný termín prihlásenia je 26.4.2014. Súčasťou tejto pozvánky je aj prihláška pre nových účastníkov. Prosíme, dajte o týchto podujatia vedieť svojim priateľom a známym. Každú ďalšiu informáciu poskytneme na mailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Za prípravný tím Peter PrištiakPDF pozvanka DOC pozvanka